Pubers…. hoe ga ik met ze om?

Zahraa uit Jemen, worstelt met het gedrag van haar puberzoon. Ze is erg bezorgd dat hij verkeerde vrienden heeft en is vaak boos op hem. Zij pakt zijn telefoon af, scheldt vaak tegen hem en ze slaat hem zelfs om tot hem door te dringen. 

Onze nazorger vraagt Zahraa wat haar grootste angst is, maar ook of er andere manieren zijn om met haar zoon te communiceren. Pubers hebben zo hun eigen wereld en dat vraagt om een liefdevolle en geduldige aanpak en zeker niet om geweld. Daarmee beschadigt ze de relatie met haar zoon juist. Ze raadt haar aan om te proberen de vader erbij te betrekken, zodat beide ouders hun zoon meer laten merken dat ze echt om hem geven.

Zahraa gaat met deze adviezen aan de slag en merkt de verandering in haar eigen gedrag, maar ook in het gedrag van haar zoon. Daardoor komt ze er achter dat haar zoon problemen heeft op school en met wat nieuwe tips heeft ze dit kunnen aanpakken met hem. Ze schrijft een tijdje later: ‘Door mijn gesprek met jou, lukt het me om rustig met mijn zoon te praten en hem te laten weten dat ik van hem houd en hem wil bemoedigen. Mag ik met je in contact blijven?’

🔍